top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraCyan Magenta

Projekt logo – case study

Jedną z naszych firmowych specjalności jest projektowanie logotypów. Chętnie opowiemy Ci krok po kroku, jak wygląda nasz proces kreatywny. Zapraszamy na fascynującą podróż po kolejnych etapach powoływania do życia naszej sympatycznej świnki :)Brief opisowy

Create me something to firma, która wyrosła z pasji do tworzenia. Nasza wieloletnia praca w agencjach reklamowych i wydawnictwach pozwoliła nabrać doświadczenia w bardzo szerokim zakresie usług, a otwarcie własnego biznesu ma być kolejnym krokiem na drodze naszego rozwoju zawodowego.


Szeroki wachlarz oferowanych usług formułuje się w dewizie, która nam przyświeca: „dla nas nie ma rzeczy niemożliwych”.


Cechami, które wyróżniają firmę na tle konkurencji są ambicja i perfekcjonizm, które nie pozwolą nam na przekazanie klientowi projektu, który nie będzie doskonały w 100%. Posiadamy nieskończone pokłady energii, która motywuje nas do działania, a którą pragniemy zarażać naszych zleceniodawców. Cenimy dynamizm w kontakcie z klientem, a także płynność pracy, dlatego nie pozwolimy, by jakikolwiek mail od Ciebie pozostał bez natychmiastowej odpowiedzi, a każdą pojawiającą się wątpliwość rozwiewamy bez zbędnej zwłoki.


Kolejną charakterystyczną dla nas cechą jest transparentna polityka cenowa. Wprost informujemy o naszych cenach na stronie internetowej i chętnie oferujemy rabaty :)


Poszukiwanie unikalnej wartości

Powyższy opis okazał się niezwykle pomocną syntezą charakteru naszej działalności i bardzo ułatwił nam dotarcie do unikalnej wartości firmy.


Podsumowując: mimo swojego młodego wieku, możemy pochwalić się bogatym doświadczeniem w branży, a wieloletnia praca na etacie pozwoliła nam wykrystalizować swój własny pogląd na sposób działania agencji reklamowej. Create me something jest firmą kompleksową – oferujemy bardzo szeroki wachlarz usług. Momentalnie skracamy dystans do klienta i pragniemy zadbać o Ciebie tak dobrze, jak to tylko możliwe. Stawiamy na otwartość, a każdy swój projekt dopinamy na ostatni guzik.Dobra koncepcja? Prosię bardzo

Znamy już wizję działalności firmy, pora wykreować wizerunek, który będzie ją trafnie reprezentował. Burza mózgów naprowadziła nasze myślenie w rejony zwierzęce.


Świnia to zwierzę wyjątkowo inteligentne. Zdaniem naukowców przewyższa swoim intelektem trzyletnie dziecko, co plasuje ją w czołówce świata zwierząt pod tym względem. Świnka obdarzona jest doskonałym węchem. Potrafi wywąchać wiele rzeczy, które są niezauważalne dla ludzi, czy innych zwierząt. Posiada niemal dwukrotnie więcej kubków smakowych niż człowiek. I choć jest to zwierzę wyjątkowo spokojne, locha jest niezwykle opiekuńczą matką, która stawi czoło każdemu zagrożeniu, byle tylko dobrze zadbać o swoje potomstwo.


Świnia widzi świat w kolorze. Ma bardzo dobrą pamięć oraz wykształciła zdolność abstrakcyjnego myślenia. Jest również zdolna do tworzenia skomplikowanych więzi emocjonalnych. Śpiąc, świnie przytulają się do siebie i śnią dokładnie tak jak ludzie. Jej ulubionymi zajęciami są zabawa, eksploracja otoczenia i poszukiwanie wrażeń.

Symbolika tych zwierząt jest dość szeroka, ale przede wszystkim oznacza szczęście, sukces i fortunę – nie bez przyczyny często widzimy je w postaci skarbonki. W niektórych krajach stanowią symbol niezwyciężoności i ducha walki :)


Charakterystyka świni dobrze reprezentuje wizerunek agencji. Doskonały węch pozwala wczuć się w oczekiwania klienta, opiekuńczość gwarantuje dbałość o każdy detal projektu, dziarska ochota do eksplorowania otoczenia dobrze koreluje z wszechstronnością i energią firmy, a zdolność abstrakcyjnego myślenia wyraża kreatywność.


Omówienie dwóch ścieżek

Wypracowaliśmy dwie propozycje, nad którymi postanowiliśmy się pochylić. Pierwsza z nich to charakteryzacja pierwszej litery nazwy firmy. Do literki „C” dodaliśmy raciczkę leżącej świnki, akcentując ją dodatkowo prosięcym ogonkiem u góry. Jest to propozycja elegancka i minimalistyczna, która na pierwszy rzut oka budzi zwierzęce skojarzenie, subtelnie puszczając oko do odbiorcy.


Propozycja B to z kolei to przedstawienie tematu wprost. Uśmiechnięta prosięca głowa przymykająca oko w geście zadowolenia. Ta forma nawiązuje mocniej do serdeczności i dobrego kontaktu z klientem. Oba warianty miały w sobie to coś i rozpalały naszą wyobraźnię. Długo nie potrafiliśmy się zdecydować :) Finalnie będziemy rozwijać propozycję B.Osiągnąć perfekcję

Mamy już wybrany kierunek rozwoju. Nadeszła pora, by skoncentrować się na jak najdokładniejszym wyrysowaniu sygnetu tak, by spełnić nasze własne wymagania (cenimy sobie doskonałość, pamiętasz? :)


Kształt głowy opracowaliśmy w oparciu o siatkę, która stanowi dobrą bazę do wyrównywania poszczególnych części rysunku. Zadbaliśmy o to, by poszczególne elementy (oko, nos, uśmiech itp.) dobrze komponowały się wizualnie, ale by wypadały też w odpowiednich miejscach siatki, dzięki czemu sygnet jest konstrukcyjnie poprawny. Nadaliśmy jednakową grubość całemu znakowi, co zapewnia mu równy, czysty wygląd i gwarantuje dobrą skalowalność logo.


Do podjęcia pozostały jeszcze istotne decyzje o kolorystyce znaku, a także dobór odpowiedniej typografii.Kreatywna wyrazistość

Firma została założona przez ludzi młodych, dynamicznych i pełnych energii. Aby dobrze oddać ten charakter krojem pisma, wybór musiał paść na font bezszeryfowy. Szukaliśmy liternictwa, które będzie nowoczesne, wyraziste i podkreśli kreatywne podejście agencji. Zdecydowaliśmy się na krój Dunbar Tall w odmianie Bold. Spełnia on naszym zdaniem powyższe założenia i dobrze komponuje się z wesołym obliczem świnki.


Ze względu na długość nazwy typografię ułożyliśmy w dwóch linijkach tak, aby powtarzające się litery „t” trafiły na siebie w osi pionowej. Ładnym detalem jest również wyrównanie w pionie literki „m” z górnego rzędu z „i” z rzędu dolnego. To właśnie z tego połączenia wynika odległość między oboma rzędami.Czy warto iść w oczywistość?

Mając już złożone w całość sygnet i typografię, możemy skupić się na wyborze kolorystyki logo. I choć proces kreatywny polega na przekopaniu się przez pierwsze skojarzenia i sięgnięciu głębiej, to nie zawsze warto iść pod prąd. Kolor różowy był w tym przypadku naszą pierwszą myślą, jednak prosty pomysł wcale nie oznacza, że jest on jednocześnie prostacki.


Rozważaliśmy dwie wersje kolorystyczne: mocną różową oraz głęboką fioletową. Róż wyraża miłość, ciepło, opiekę i delikatność. Fiolet natomiast autentyczność, kreatywność i wysoką jakość. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na kolor różowy, który będzie występował w sygnecie, a także pojawi się w nazwie firmy. Pozwoli to na zrezygnowanie z odstępu pomiędzy jej członami, a jednocześnie zapewni jej pełną czytelność.


Najczęściej zamierzamy używać wersji poziomej, co możecie zobaczyć choćby na naszej stronie internetowej, jednak nie jest to jedyny zaprojektowany przez nas wariant. Dla zwiększenia uniwersalności znaku przygotowaliśmy także wersję pionową, a w poszczególnych przypadkach dopuszczamy użycie sygnetu niezależnego od typografii,
Podsumowanie

Logo zdążyło zadebiutować już na naszej stronie internetowej, a także wizytówkach, co możesz sprawdzić poniżej. Mamy nadzieję, że opis projektowania firmowego logo przybliżył Ci nieco przebieg naszego procesu kreatywnego. Jeżeli artykuł Ci się spodobał, śmiało możesz zostawić komentarz, chętnie porozmawiamy :)


A już w kolejnym artykule opiszemy krok po kroku proces powstawania księgi znaku dla naszej świnki. Zapraszamy już dziś :)

40 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page